NASI SPONSORZY- DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » HISTORYCZNY SUKCES

HISTORYCZNY SUKCES

15-05-2022 21:33

Dobiegły końca 92 MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW w zapasach stylu klasycznym (13/14.05.2022r). "Olimpijczyk" Radom po raz kolejny okazał się mało gościnny dla przyjezdnych ekip zdecydowanie triumfując w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Nasi Zapaśnicy wywalczyli łącznie 13 MEDALI (rekord dotychczasowych startów w MP), w tym 3 ZŁOTE, 4 SREBRNE i 6 BRĄZOWYCH !!!
Przez radomskie maty przewinęło się 101 klasyków z 19 klubów. Zawody zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym stały na wysokim poziomie.
Oprócz miłych akcentów były też te nieco smutniejsze. Swoją przygodę w zapasach zakończyli dwaj klasycy Olimpijczyka Radom. Wielokrotny medalista mistrzostw Mistrzostw Polski ŁUKASZ FAFIŃSKI, który w Radomiu wywalczył brązowy medal (16 w MP) w kategorii wagowej do 82 kg oraz były mistrz kraju, PIOTR PRZEPIÓRKA, srebrny medalista mistrzostw Polski w kategorii wagowej do 82 kg – DZIĘKUJEMY PANOWIE ZA WSZYSTKIE PIĘKNE CHWILE I EMOCJE JAKIE DOSTARCZYLIŚCIE NAM PRZEZ TE WSZYSTKIE LATA – JESTEŚCIE WIELCY !

𝐊𝐋𝐀𝐒𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐈𝐍𝐃𝐘𝐖𝐈𝐃𝐔𝐀𝐋𝐍𝐀
𝟓𝟓 𝐤𝐠
W kategorii do 55 kg bezapelacyjne zwycięstwo odniósł ubiegłoroczny wicemistrz Polski, Piotr Puchalski , który w turnieju stoczył 4 zwycięskie pojedynki.
Piotr Puchalski - ZŁOTY MEDAL !
Jakub Ściegliński - SREBRNY MEDAL !
Grzegorz Majkut - BRĄZOWY MEDAL !

𝟔𝟎 𝐤𝐠
Wielkie emocje dostarczył nam finał w wadze do 60 kg, w którym zmierzyło się dwóch doświadczonych klasyków. Po raz czwarty złoto MP wywalczył Michał Tracz WKS Śląsk Wrocław - Sekcja Zapaśnicza, który w finałowym boju pokonał minimalnie na punkty (4:3) obrońcę tytułu mistrzowskiego gospodarza turnieju, Przemysława Piątka. Ci dwaj panowie na krajowych czempionatach walczyli ze sobą czterokrotnie. Raz górą był Piątek a trzykrotnie wygrywał Tracz.
Przemysław Piątek - SREBRNY MEDAL !
Grzegorz Kunkel - BRĄZOWY MEDAL !

𝟕𝟕 𝐤𝐠
Kolejnym zawodnikiem, który w Radomiu obronił tytuł mistrzowski jest Paweł Bednarz, który w finale kategorii 77 kg, musiał się jednak nieźle namęczyć w pojedynku z klubowym kolegą, Konradem Kozłowskim. Ostatecznie minimalnie na punkty (3:2) zwyciężył obrońca tytułu.
Patryk Bednarz - ZŁOTY MEDAL !
Konrad Kozłowski - SREBRNY MEDAL !
Michał Puchalski - BRĄZOWY MEDAL !

𝟖𝟐 𝐤𝐠
Starcie młodości z doświadczeniem. Tak w skrócie można nazwać rywalizację w wadze do 82 kg. Triumfatorem tej kategorii został Adam Gardzioła Azs Awf Warszawa Zapasy, który w boju półfinałowym po niezwykle dramatycznej walce wygrał przy remisie (4:4) z walczącym trenerem Łukaszem Fafińskim, który w Radomiu wywalczył swój 16-ty medal MP. W finale zawodnik stołecznego AWF miał walczyć z Piotrem Przepiórką, który dokładnie 10 lat temu również w Radomiu zdobył złoto MP. Niestety kontuzja uniemożliwiła Przepiórce walki w finale i ostatecznie złoto powędrowało do Warszawy. Warto w tym miejscu podziękować za całokształt kariery zapaśniczej dwóm radomskim gladiatorom ( Fafińskiemu i Przepiórce) Obaj zapaśnicy po zdobyciu medali zdjęli zapaśniczki na środku maty co oznaczało zakończenie zapaśniczej kariery. Dziękujemy Panowie
Piotr Przepiórka - SREBRNY MEDAL !
Łukasz Fafiński - BRĄZOWY MEDAL !

𝟖𝟕 𝐤𝐠
W kategorii 87 kg, w finałowym boju zmierzyli się brązowi medaliści światowych czempionatów. Szymon Szymonowicz Cement-Gryf Chełm trzeci młodzieżowiec świata🌏 po raz kolejny musiał uznać wyższość trzeciego seniora globu🌏, Arkadiusza Kułynycza. Finał zakończył się wynikiem 8:1 dla gospodarza turnieju, który tym samym wywalczył swój 8️⃣ tytuł mistrzowski.